Aktualności

Relacja z otwarcia wystawy i prezentacji książki „Węgierska księga czarownic – Maleficiarium Hungaricum”

11 maja 2026 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu odbyło się otwarcie wystawy pt. „Węgierska księga czarownic – Maleficiarium Hungaricum”, połączone z prezentacją książki pod tym samym tytułem. Wydarzenie zostało sfinansowane przez Instytut Liszta – Węgierski Instytut Kultury w Warszawie oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Handlu Węgier w ramach projektu Nauczyciele Wizytujący dla Kultury Węgierskiej.
W prezentacji uczestniczyło dwoje węgierskich ilustratorów książki, Gyula Németh i István P. Szathmáry, a także przybyły z Węgier przedstawiciel Wydawnictwa Cser, András Vörös. Gościliśmy również dyrektora Instytutu Liszta, Gáspára Keresztes. Rozmowa była prowadzona w języku węgierskim i tłumaczona na język polski przez koordynatorkę ds. programowych Instytutu Liszta, Alexandrę Bata-Bocian.
Podczas wydarzenia można było zakupić książkę, którą ilustratorzy opatrzyli autografami oraz spersonalizowanymi rysunkami.
Wystawa wybranych ilustracji książki udostępniona jest w Art-Korytarzu Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu do 19 czerwca br.