Rada Samorządu Studenckiego

Aleksander Sikorski

przewodniczący RSS WE

rss_we@amu.edu.pl
al. Niepodległości 24 (4. piętro)

Szalom! Mam na imię Olek, obecnie studiuję drugi rok hebraistyki, chociaż jestem dumnym obywatelem świata i pasjonatem języków obcych, zwłaszcza tych niszowych. Kocham uczyć się nowych języków i nauczać ich innych. Sprawuję funkcję przewodniczącego RSS Wydziału Etnolingwistyki oraz delegata Wydziału do Parlamentu Samorządu Studentów UAM. Jako założyciel naszej Rady zamierzam nagłośnić istnienie naszych kierunków oraz zachęcić do zapoznania się z ofertą. Chciałbym, by Wydział już na starcie nabrał wiatru w żagle i stał się naszym wspólnym dobrem. Planuję organizować wszelakie wewnątrzwydziałowe eventy związane z różnorodnością kulturową, podczas których każdy mógłby podzielić się pasją do swojej filologii. Jednym z elementów tego byłoby także ożywienie i współpraca naszych kół naukowych. Pragnę również, by każdy student naszego nowo powstałego Wydziału czuł się wysłuchany i zaopiekowany oraz mógł rozwijać swoje językowe pasje w pełni komfortowo. Moim celem jest również poprawa komunikacji między władzami Wydziału a nami- studentami. Jestem osobą zorganizowaną (doświadczenia starosty roku), komunikatywną, wytrwałą i dążącą do celu. Mam nadzieję, że jako pierwszy w historii przewodniczący naszej RSS spełnię Wasze oczekiwania i przyniosę korzyści naszemu Wydziałowi, a więc przede wszystkim nam- studentom-filologom.

Edmund Grabek

wiceprzewodniczący RSS WE

rss_we@amu.edu.pl
al. Niepodległości 24 (4. piętro)

Cześć! Nazywam się Edmund. W Radzie Samorządu Studentów Wydziału Etnolingwistyki sprawuję funkcję wiceprzewodniczącego. Obecnie jestem na drugim roku hebraistyki. Interesuję się kulturą i historią żydowską, antropologią, literaturą. Ekscytuje mnie perspektywa organizowania różnych wyjazdów związanych z naszym Wydziałem, a także spotkań i wyjść u nas na miejscu, w Poznaniu. Zapraszam również studentów do obserwowania naszych mediów społecznościowych. Chciałbym, aby poprzez otwarcie WE studenci jego kierunków mogli nawiązać bliższy kontakt i wzajemnie się zżyć. Mam też nadzieję, że działalność kół naukowych wzrośnie oraz że ten jak i przyszły rok akademicki okażą się dla nich pomyślne.

Jakub Szewczyk

sekretarz RSS WE

rss_we@amu.edu.pl
al. Niepodległości 24 (4. piętro)

Hej! Mam na imię Kuba i jestem studentem drugiego roku hebraistyki. Oprócz języka hebrajskiego interesuje mnie język i kultura jidysz, a także historia Żydów w XIX i XX wieku. Jestem też wielbicielem zbiorkomu i entuzjastą podróży pociągami. W naszej Radzie pełnię funkcję sekretarza. Dołączyłem do samorządowego teamu, bo bardzo cenię sobie pracę w grupie oraz lubię działać w ważnych dla mnie sprawach. Mam nadzieję, że Samorząd pozwoli nam na organizację ciekawych wydarzeń związanych z kulturą, rozpromowanie naszego nowiutkiego Wydziału oraz pozwoli zbudować nowe relacje pomiędzy studentami różnych kierunków wchodzących w skład WE. Liczę również na większą współpracę i rozwój działalności naszych kół naukowych. Wierzę, że nadchodzący rok będzie owocny zarówno dla Rady Samorządu Studentów WE, jak i wszystkich studentów na Wydziale!