Przedstawiciele UAM na spotkaniu z koreańską delegacją

8 IX 2023 r. burmistrz Changwon – Pan dr Hong Nam Pyo wraz z 13-osobową delegacją spotkał się z przedstawicielami Wydziału Etnolingwistyki UAM – dr Anną Borowiak (kierownikiem Instytutu Króla Sejonga i adiunktem w Zakładzie Języka Koreańskiego) oraz szóstką studentów filologii koreańskiej. Strona koreańska wykazała żywe zainteresowanie nawiązaniem współpracy akademickiej z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Delegacja Wydziału Etnolingwistyki wzięła także udział w uroczystości podpisania memorandum o współpracy miasta Poznania z miastem Changwon (prowincja Gyeongsan Południowy), która odbyła się 9 IX w Urzędzie Miasta Poznania. Stronę polską reprezentował prezydent Poznania Pan Jacek Jaśkowiak, koreańską natomiast Pan dr Hong Nam Pyo, burmistrz Changwon. Memorandum oprócz wzajemnej promocji i wspierania inwestycji (w Changwon produkowane są czołgi K2 kupione przez polską armię) zakłada także współpracę w dziedzinie kultury, turystyki i edukacji na poziomie uczelni wyższych.

Na zdjęciu od lewej: Pan Koo Ja Cheon (prezes Izby Handlowej z Changwon), dr Anna Borowiak, Pan dr Hong Nam Pyo (burmistrz Changwon), Pan dr Yang Chui Chang (specjalny doradca ds. obronności i energii jądrowej) oraz studentki Julia Szymczyk, Alicja Jasińska, Lidia Szala, Natalia Kawerska, Magdalena Bartecka i Julia Perszewska.

Wspomniane wydarzenie opisuje także koreańska prasa (fotografia pochodzi z załączonej
strony).

opracowała: dr A. Borowiak