Wykład dr. Michele Gazzola (University of Ulster, GB)

8 września br. gościł na naszym Wydziale dr Michele Gazzola (University of Ulster, GB), który wygłosił wykład naukowy nt. polityki językowej dla wykładowców i słuchaczy podyplomowych Studiów Interlingwistyki. Przedstawił również interesującą książkę pt. The Routledge Handbook of Language Policy and Planning, którego jest redaktorem (wspólnie z François Grin, Lindą Cardinal & Kathleen Heugh).

Jednocześnie dr Michele Gazzola zwrócił uwagę na redagowane przez niego czasopismo Language Problems and Language Planning (https://benjamins.com/catalog/lplp.47.1) publikujące artykuły dotyczące polityki językowej. Warto zaznaczyć, że książka wydana w 2020 roku nakładem podyplomowych Studiów Interlingwistyki: Věra Barandovská-Frank: Interlingvistiko. Enkonduko en la sciencon pri planlingvoj została zrecenzowana w ostatnim numerze Language Problems and Language Planning.

Ilona Koutny, kierownik podyplomowych Studiów Interlingwistyki