Aktualności

Poznaj bliżej..Bliski Wschód

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z prof. UAM dr hab. Michaelem Abdalla, który w fascynujący sposób będzie opowiadał o kulturze, zwyczajach Państw Bliskiego Wschodu. Terroryźmie, ISIS, o chrześcijaństwie w kulturze islamskiej i wielu innych zagadnieniach związanych z Bliskim Wschodem.

Michael Abdalla, z pochodzenia Asyryjczyk, od dziecka władający jedną z odmian języka aramejskiego, urodził się w Syrii, a od pół wieku mieszka i pracuje w Polsce, w tym przez ostatnie 20 lat w Skórzewie. Po studiach w obecnym Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu podjął pracę w tejże uczelni (lata: 1980-2018), a od 1993 pracuje na Wydziale Neofilologii w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Jego pierwotne zainteresowania dotyczące kultury żywienia szczególnie społeczności asyryjskiej na Bliskim Wschodzie, obejmują obecnie także historię chrześcijaństwa bliskowschodniego, kulturę, literaturę oraz relacje między rdzennymi i napływowymi ludami na Bliskim Wschodzie w perspektywie historycznej.

Udział jest bezpłatny. W spotkaniu może uczestniczyć max 25 osób. Zapisy na spotkanie prowadzą panie z biblioteki w Dopiewie pod nr tel. 61 8148 223 w.11 lub 12

http://www.bibldop.pl/wydarzenie/poznaj-blizej-bliski-wschod/