AktualnościStudenci

Zachęcamy do aplikowania w czwartej edycji konkursu BESTStudentGRANT.

Prorektor ds. studenckich i kształcenia UAM prof. dr hab. Joanna Wójcik, zaprasza studentów Wydziału Neofilologii UAM do aplikowania w czwartej edycji konkursu BESTStudentGRANT.

Kto może aplikować? – Studentki i Studenci pierwszego i drugiego roku studiów I stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich, którzy byli laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, uzyskali najlepsze wyniki z matury na poziomie rozszerzonym (95% i więcej) lub najlepsze wyniki z matury zagranicznej (95% i więcej po przeliczeniu na polską maturę), planujący realizację swoich pierwszych projektów badawczych. Wystarczy wynik z matury rozszerzonej (95% lub więcej) z pojedynczego przedmiotu !

Do kiedy można wysłać wniosek konkursowy?  – do 30 listopada br. 

Gdzie można wypełnić wniosek konkursowy? – na stronie: https://idub.amu.edu.pl/ 

Szukamy studentów spełniających wymogi konkursowe na Wydziale Neofilologii i prosimy o pomoc w udostępnianiu informacji zarówno na stronach jednostek w aktualnościach dla studentów oraz na stronie fb.

Laureaci konkursu BSG mogą zdobyć:

  • Granty na realizację studenckich projektów badawczych.
  • 5000 zł dla najlepszych studentów.
  • Możliwość sfinansowania udziału w konferencjach, warsztatach i seminariach, zakupu literatury oraz oprogramowania.
  • Honorarium dla grantobiorcy.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne na stronach: 

https://uam.sharepoint.com/sites/7114030000/SitePages/Konkurs-010.aspx

https://amu.edu.pl/studenci/programy-studenckie/best-student-grant-1/best-student-grant

Zachęcamy także do polubienia strony FB fanpage BESTStudent UAM 

W przypadku pytań lub wątpliwości, zawsze można zadzwonić: (61) 829-24-21 lub napisać nas. 

Poniżej link do filmiku ze spotkania informacyjnego dotyczącego projektu BSG. Zobaczcie, co mieli do powiedzenia laureaci poprzednich edycji konkursu: BSG – spotkanie informacyjne na MS Teams

Konkurs organizowany jest w ramach Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (ID-UB) – 10. konkurs BESTStudentGRANT na realizację zadania 39: Wyszukiwanie studentów wybitnie uzdolnionych oraz wsparcie talentów poprzez włączenie ich do badań naukowych od pierwszego roku studiów. Przedmiotem konkursu jest realizacja studenckiego projektu badawczego.